EV FARESİ (FINDIK FARESİ)

Ev Faresi

Latin isim

Homo sapiens

Görünüm

  • Renk : Ev farelerinin açık kahverengi veya gri renklidirler
  • Beden : Kulakları ve kuyrukları vücutlarına göre oldukça büyüktür.
  • Boyut : Yetişkin farelerin ağırlığı yaklaşık 12 ila 30 gramdır ve burundan kuyruk ucuna kadar 20 cm kadar büyüyebilir.
  • Dışkı : Çubuk şeklindedir ve iki ucundan sivridir.

 Nasıl evlerimize girerler?

Ev fareleri, evlere girmek için küçük çatlakları kullanırlar. Kötü hava koşullarından veya yılan gibi yırtıcı hayvanlardan kaçmak ve yemek aramak için evlerimize girerler. Dağınık tavan araları, bodrum gibi rutubetli yerler yuva kurup saklanmaları ve çoğalmaları için mükemmel yerlerdir.

Ev fareleri çok çeşitli koşullar altında gelişir, sessiz ve çok temkinli davrandıkları için fark edilmesi ve mücadelesi zordur. Nadiren birilerini ısırmaya eğilimlidir, ancak varlıkları insan sağlığına zararlı olabilir.

Pislikleri ve idrarları yiyecekleri kirletir ve popülasyon kontrol edilmediyse hızla çoğalırlar. Gıda zehirlenmesine dahi sebep olabilirler.

Ev Farelerinden Nasıl Kurtulurum?

Eğer evinizde fare olduğunu fark ettiyseniz size tavsiyemiz profesyonel ve belgeli bir firma ile anlaşmanız olacaktır. Kendi kendinize zehirler veya yapışkanlarla mücadele edebilirsiniz fakat bu yöntemler profesyonel olarak yapılmadıkça genelde tam verimli sonuçlanmamakta ve fare sorunu ortadan tamamen kalkmamaktadır. Bu da bütçenize bir yük olmaktadır. Fare sorununu kendiniz çözemediğiniz zaman profesyonel yardım almaya yöneleceksiniz. zaten bir masraf yapmış olduğunuz için ikinci bir ücret cebinizden çıkacaktır.

Burada direk profesyonel yardım almakla kendi imkanlarınızla çözüme oranla yaklaşık 2 kat fazla maliyetli gözükebilir. Fakat profesyonel bir yardım almak sağlığınızı tehlikeye atan bu canlılardan en kısa sürede kurtulmanız ve doğru uygulamalarla uzun vadede daha ekonomik ve kısa sürede gerçekleşmiş olacaktır. Profesyonel yardım için ruhsatlı ve belgeli firmalarla çalışmanızı her zaman öneririz.

Bizler Devran İlaçlama olarak fare ve bütün haşere sorunlarınıza karşı 7gün 24 saat hizmetinizde olduğumuzu bildirir ve sağlıklı haşeresiz günler dileriz.

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir