Fare ile ilgili sorununuz varsa İzmir İlaçlama Firması olan Devran İlaçlama olarak profesyonel ekibimizle size yardımcı olmak isteriz;

FarelerSıçanlar (Kemirgenler) siyah yada kahverengi renkli, uzun kuyruklu, boyları yaklaşık 40cm e kadar olan hayvanlardır.  Fareler genellikle binaların içlerine ya da alt kısımlarda kömürlük gibi yerlerde çöp yada tahta yığını gibi alanlara yuva yaparlar. Sıçanlar ise yer altında yuvalanır ve çoğalırlar. Hem Fare hem Sıçan çok iyi tırmanıcıdırlar ve çok hızlı çoğalırlar.

Kemirgen ile mücadelede sıvı veya jel uygulama işe yaramaz. Kemirgenler böceklerden farklı bir (Rodent) sınıftırlar. Fare ilaçlama uygulamalarımızda genellikle yaşam alanlarınızda çocukların kolay ulaşamayacağı ve göremeyeceği yerlere istasyonlar bırakılır. İstasyonlar kapalı kutulardır. İstasyonlar Yemli ve Canlı yakalama (yemsiz) olarak 2 türlüdür. Yemli olan uygulamada Kemirgen tarafından yenilen yem kemirgende susuzluk yaratır ve kemirgen su aramaya başlar. Suyu bulup içtiği andan itibaren iç kanama geçirmeye başlar ve ölür. Canlı yakalama istasyonlarında ise Fare istasyon içine girince özel mekanizması sayesinde bir daha dışarı çıkamaz. İstasyonun içinde ki yapışkan levha sayesinde yapışır ve kutu içinde kalır.

Kemirgen türünü bilmek, hareket ve davranışlarını anlayabilmeyi sağlar ve bu da işe yarayacak mücadele yöntemleri geliştirmede oldukça önemlidir. Bu yüzden, “kendi kendine yardım” önlemlerinden ziyade deneyimli ve belgeli Kemirgen mücadele uzmanına danışmak daima en güvenli çözüm yoludur.

Fare İlaçlama konusunda İzmir İlaçlama Firması olan DEVRAN İLAÇLAMA olarak; uzman kadromuz, Sağlık Bakanlığı onaylı ithal ilaçlarımız ve uygun fiyatlarımızla, günün her saati hizmetinizde olduğumuzu bildirir, haşeresiz günler dileriz…