Jel ilaçlar son zamanlarda haşereye karşı kullanılan özel yapılı ilaçlar olup kesinlikle insan sağlığına bir etkisi yoktur. Jel ve benzeri ilaçlar sadece zararlı haşere yani börtü böcek dediğimiz küçük böcekler için kullanılan ilaçlardır. Jel ve tarzı ilaçların kesinlikle kokusu insanları ve etraftaki diğer canlıları rahatsız etmez.
Kendine has kokuları ile jel ilaçlar böcekleri kendi üzerine çeker ve böceklerin bu ilacı yemesini sağlar. Jel ilaçtan yiyen bu böcekler ilacın etkisi ile ölürler ve ölen böcekleri besin olarak kullanan diğer böcekler de ondan zehirlenip ölürler.

Jel ilaçların uygulanış miktarları ve uygulanış şekli farklıdır. Jel ilaçlar evin belli bölgelerine uzman kişilerce uygun bir şekilde uygulanır. Jel ilaçlar ile yapılan ilaçlamada kesinlikle yaşam alanınızdan çıkmaya gerek yoktur. Bu bakımdan jel ilaç ile ilaçlama hem çok kolay ve hem de sağlıklıdır. Jel ilaç uygulaması günün her saatinde ve her yere rahatlıkla yapılabilir. Firmamızda kullanılan Jel ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar olup kesinlikle haşere dışındaki canlılara olumsuz bir etki yapmaz.

Her haşere gurubu için jel ilaçlar uygulanmaz. Bu bakımdan kullanılan haşere gurubunu iyi belirlemek gerekir.
Jel ilaçlar kalıcı özeliği sayesinde diğer ilaçlardan daha uzun süreli etki eder. Jel ilaçlar ile ilaçlama yapıldıktan sonra kesinlikle ilaçlanan ortamdan silinmemeli çünkü kalıcı etkisi ile uzun zaman haşere ölümüne neden olur.

Jel İlaçlama Avantajları;

* Jel ilaçlar kesinlikle insan ve hayvan sağlığını olumsuz etkilemez
* Jel ilaçların kokusu yoktur ve çevreyi rahatsız etmez.
* Jel ilaçlamada evleri ve yaşam alanlarını terk etmeye gerek yoktur.
* Jel ilaç uygulanan alanın kapı ve penceresini kapatmak gerekmez.
* İlaçlama öncesi kesinlikle hazırlık yapmaya gerek yoktur.
* İlaçlama sonrası evlerde temizliğe gerek duyulmaz.