KOKUSUZ İLAÇLAMA – SIVI (PÜLVERİZE)

Sıvı ve kokusuz ilaçlama, ilaçlama şirketleri tarafından en çok kullanılan yöntemdir. Su bazlı olan ilaçlama şekli, haşerelerin yoğun olduğu mekanlara uygulanır.
Su ile karıştırılan ilaç, özel ilaçlama makineleri ile mekana püskürtme yöntemiyle uygulanmaktadır. Sıvı ilaçlama uygulaması hemen hemen tüm haşereler için uygulanır ve en etkili yöntemdir.
İlaçlama uygulaması sonrasında, ilaçlama ekibimizin ilaçlama öncesinde söylediği talimatlara uyulması durumunda kısa sürede sonuç alınır. Bu talimatlarda geçen en önemli madde sıvı böcek ilaçlama uygulaması sonrasında 3-4 gün arası kesinlikle ıslak temizlik yapılmamasıdır.

izmir otel ilaçlaması
izmir otel ilaçlaması

Kokusuz ilaçlar insanların ve canlıların mekânını terk etmeden yapılan ve kokusu olmayan ilaçlardır. Bu ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı olup kesinlikle insan sağlığı üzerinde etkisi yoktur. Kokusuz ilaçlama sadece haşere (trake solunumu yapan canlılar) gurubuna etki eder.

  • Kokusuz ilaçlar yapılması esnasında camlar kapatılmalı ve en az yarım saat içerden uzak durmakta fayda vardır.
  • Kokusuz ilaçlama esnasında açıkta kalan tabak ve çanak gibi mutfak eşyalarının mutlaka yıkanması gerekir.
  • Kokusuz ilaçlama, ofisleriniz de çalışma saatlerinizde de uygulanabilir.
  • İnsanların bu ilacı solumasında çok yoğun olmadığı sürece herhangi bir zararı yoktur. Fakat kokusuz ilaçlamada ilaçlar gıdalara temas ederse gıdaları bozar ve mutlaka gıdalar atılmalı kesinlikle tüketilmemeli. Aksi takdirde bu ilaçlar insanları zehirler.